Vegan dobroty – Znáte Free From z Tesca?

 

VEGAN ♥

Značku Free From koupíte v supermarketu Tesco, které značku vytvořilo. Značka se mi líbí, protože je vytvořena pro celiaky a proto je tato řada bez lepku a laktózy. Škoda jen, že všechny výrobky nejsou české výroby, byla bych ještě spokojenější.

-Čokoládové čočky z kakaa 25 g

Tohle je první čokoláda, u které nepoznáte, že neobsahuje mléko. Čokoládové čočky jsem si koupila na zdobení fotek receptových, ale musím Vám říct, že jsem už dlouuuhou dobu neochutnala takto báječnou a jemnou čokoládu. Rozpouští se na jazyku, je tak jemná a čokoládová, to asi díky obsahu kakaového másla. V čokoládě není cítit kokosový olej, přesto, že ve složení je a navíc je čokoláda bez lepku. Je vážně výborná a já ji doporučuji všem ♥

Složení:

Cukr, kakaové máslo, kakaová hmota, rýžový sirup, inulin, kokosový olej, rýžová mouka, aroma, emulgátor (sójové lecitiny).

Země původu – Irsko

-Vanilkový dezert s vrstvou mraženého vodového krému 6 x 55 g

Nikdy dříve jsem neměla ráda vodové ledňáčky, až jsem zjistila jak jsou dobré a teď je mám nejraději, když nepočítám zmrzku v kelímku, nad tu není. Vanilková náplň je pravá vanilka a je velmi dobrá.

S příchutí jahod – tak tento mi připomíná mé dětství, kdy jsem milovala jahodovou dřeň v kelímku.

Složení:

Pitná voda, Cukr, Jahodový protlak (10 %), Kokosový tuk, Glukózový sirup, Izolát lupinových bílkovin, Inulin, Maltodextrin, Dextróza, Regulátory kyselosti (kyselina citronová, hydroxid vápenatý, oxid uhličitý), Koncentrovaná jahodová šťáva (0,3 %), Barviva (koncentrovaná šťáva z červené řepy betalainová červeň, koncentrát ze světlice barvířské, karoteny), Stabilizátory (guma guar, karubin, pektiny), Aroma, Emulgátor (mono- a diglyceridy mastných kyselin), Jedlá sůl, Vanilkový prášek.

S příchutí černého rybízu – černý rybíz miluji. Kdybych si měla vybrat z těchto tří, byl by to tento, chutná mi nejvíc. Sladko-kyselá chuť rybízu je nej. 🙂

Složení:

Pitná voda, Cukr, Kokosový tuk, Glukózový sirup, Izolát lupinových bílkovin, Koncentrovaná šťáva z černého rybízu (2 %), Inulin, Maltodextrin, Dextróza, Barviva (koncentrovaná šťáva z červené řepy, karoteny), Regulátory kyselosti (kyselina citronová, hydroxid vápenatý, oxid uhličitý), Stabilizátory (guma guar, karubin), Emulgátor (mono- a diglyceridy mastných kyselin), Aroma, Jedlá sůl, Vanilkový prášek.

S příchutí ananasu – nádherně voní. Řekla bych, že tento ledňáček je nejsladší z těch tří. Ananas miluji, přesto mi nejvíce chutná rybízový.

Složení:

Pitná voda, Cukr, Kokosový tuk, Glukózový sirup, Koncentrovaná ananasová šťáva (3 %), Izolát lupinových bílkovin, Inulin, Maltodextrin, Dextróza, Regulátory kyselosti (kyselina citronová, hydroxid vápenatý, oxid uhličitý), Stabilizátory (guma guar, karubin), Aroma, Emulgátor (mono- a diglyceridy mastných kyselin), Jedlá sůl, Barviva (kurkumin, karoteny), Vanilkový prášek.

Vyrobeno v Maďarsku

-Sypká směs na přípravu instantní kaše bez lepku 250 g

Tato bezlepková kaše mi připomíná klasickou krupičku, akorát je sladká, takže ji nemusíte nijak ochucovat. Na stránkách Tesca se dočtete, že si kaši můžete osladit, ale pro mě je kaše připravená ke konzumaci. Když mám chuť, přidám si do kaše buď skořici, kakao nebo ovoce. Kaši si nasypu do misky a zaliju ji horkou vodou, velmi dobře se kaše rozmíchává a vznikne jemná kašička.

Složení:

Jáhlové vločky, Cukr, Rýžové vločky, Rýžová mouka, Kukuřičný škrob, Jedlá sůl.

Vyrobeno v České republice

Krásný víkend přeji ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *