Recenze: Přírodní kosmetika Alverde

 

VEGAN ♥

Přírodní kosmetika Alverde, kterou mám moc ráda. Suroviny v produktech jsou z kontrolovaného biologického zemědělství, Certifikovaná kosmetika a netestovaná na zvířatech. Alverde určitě znáte.

1. Oční stíny quattro – 37 CHOCOLATE (Dm Naturkosmetik)

Už 20 let se moc nelíčím, ale pokud se chci nalíčit na nějakou akci, použiji vždy tuto paletku, jsem s ní naprosto spokojená a navíc ji mám opravdu hodně dlouho :).

Paletka má, jak vidíte 4 stíny – 1 a 3 je perleťový a 2 a 4 je matný. Krásně se s ní pracuje, protože jak si můžete všimnout, má skvělou pigmentaci a dobře drží na očích. Stíny nejsou suché, spíše takové měkké, a proto se nabírají aplikátorem lehce, který je latexový. Můžete samozřejmě sáhnout po jakémkoliv štětci a vždy si vytvoříte pěkné nalíčení. Trošku sice práší a pod oči spadne pár smítek, které ale lehce odstraníte.

2. Šampón Nutri-Care s mandlovým a arganovým olejem 200 ml (Dm Bio)

Šampón je určený pro suché a poškozené vlasy. Já mám vlasy suché barvením, takže jsem ho chtěla vyzkoušet. A můžu říct, že je skvělý, pouze a jediné malé – je, že jsem musela použít kondicionér, jinak bych vlasy nerozčesala. To jsem ale myslela, že nebude potřeba, když obsahuje dva oleje :(.

Vlasy jsem měla po umytí krásně rovné, jako vyžehlené, takže doporučuji na vlnité vlasy, pokud je chcete narovnat. Šampón je hnědý, hustší, dobře pění a moc hezky voní. Vlasy jsem měla po umytí jemné, vyživené a hodně příjemné na dotek, což po chemii vůbec neznám. Dokonce si myslím, že jsem měla po umytí vlasy hustší.

Byla jsem spokojená a určitě si ho koupím časem znovu.“

3. Pudr minerální – 10 NATURAL BEIGE (Dm Naturkosmetik)

Jedná se o sypký minerální pudr, jeho složení na krabičce nenajdete, takže jsem se dívala na recenzi na youtube, abych nekupovala zajíce v pytli :). Složení se mi líbilo, bez syntetických látek, je přírodní, vegan.

Líbí se mi balení, je 10 g, takže akorát do kabelky i do ruky. Dříve jsem měla větší balení, takže toto je velmi příjemné. Design není luxusní, ale mně se moc líbí, mám ráda jednoduchost a od Alverde se mi líbí všechny jejich obaly.

Obsahuje houbičku, nebo chcete-li labutěnku, se kterou se učím pracovat. Určitě můžete použít štětec, já mám více v oblibě houbičku. Pudr je jemně matný a opravdu jemně kryje. Já používám tento pudr jen na sjednocení pleti, nepotřebuji velké krytí. Hezky voní.

Jsem naprosto spokojená a vím, že mi pudr udělá službu velmi dlouho.“

4. Kajal černá tužka na oči – 01 SCHWARZ (Dm Naturkosmetik)

Klasická černá tužka na oči, která maluje sama. Obsahuje Bio olej z mandlí a Bio olej sezamový, a proto je tužka měkká a dobře se s ní pracuje. Bohužel mně se trošku rozmazává a tak bych ji doporučila spíše na kouřové líčení, než na klasickou linku.

Na citlivé oči, můžu tuto tužku jenom doporučit. Mám totiž citlivé oči, ale tato tužka mi opravdu nevadí, takže jsem moc ráda. Jak vidíte na fotce, má skvělou pigmentaci, opravdu maluje sama.

Tužku si určitě koupím znovu.“

5. Šampón na vlasy Glanz s Bio citrónem a Bio meruňkou 200 ml (Dm Bio)

Tento šampón je určený na lesk vlasů, můžu potvrdit, že vlasy po umytí jsou lesklejší, jemnější a vypadají zdravější. Hezky voní po citrónech i meruňkách, je to jemná vůně, kterou mám ráda.

Při mytí jsem vždy použila větší množství, šampón je průhledný a gelový. Dobře pění a i bez použití kondicionéru, se vlasy dobře rozčesávají. Dokonce jsem byla mile překvapena, že mi vybělil barvu :).

Po umytí jsou vlasy jemnější, vybělené, příjemné na dotek.

Tento šampón si časem koupím znovu.“

6. Pleťová maska BEAUTY & FRUITY – s Bio limetkou a Bio jablkem, pro normální a smíšenou pleť 15 ml (Bio Naturkosmetik)

Od značky Alverde mi vyhovuje 90 % produktů, ale tato maska mi vůbec nesedí. Mám citlivou pleť a po prvním použití se mi obsypalo čelo červenými flíčky.

Maska příjemně voní po limetce a jablkách, je hustý, bílý krémík.

Nechala jsem masku působit dál a díky složení, ve kterém je bambucké i kakakové máslo a slunečnicový olej, byla pokožka hladká a vyživená. Nechala jsem masku na pleti 10 minut a potom jsem si ji umyla vodou. Pokožka se zklidnila, přesto masku nedopoužívám.

Masku už znovu nechci a darovala jsem ji dceři, které vyhovuje.“

Krásný den, Kristi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *