Recenze: Eko-drogerie Bio – D

VEGAN ♥

Hezký den!

Víte, že jsem veganka a také víte, že se snažím najít ekologické přípravky do domácnosti, a tak dnes Vám představuji produkty od eko značky Bio-D, kterou jsem vyzkoušela. Na trhu je už celá spousta značek, která vyrábí netoxickou, přírodní drogerii, a tak se těším, že je postupně vyzkouším.

S přírodními pracími prostředky jsem nezačala jen díky tomu, že jsem veganka, ale vlastně jsem hledala přírodu ještě dříve než jsem změnila své stravování, protože mě svědila pokožka po toxickém pracím prášku. Jistě nejsem jediná, kdo má citlivou pokožku.

Bio-D pro zdravé praní a úklid je britská značka, která se již několik let prodává i u nás. Kvalitní eko-drogerie je kompletně odbouratelná v přírodě a neobsahuje žádné syntetické látky, barviva nebo umělé vůně. Důležité je také netestování žádné z přísad na zvířatech, čistě rostlinné složení a šetrná výroba za použití recyklovaných surovin.

Testovala jsem:

-Přípravek na ruční mytí nádobí – bez vůně 750 ml

Tento přípravek jsem vyzkoušela jako první od této značky a jsem s ním spokojená. I když mi malinkou chvilku trvalo než jsem si na něj zvykla, protože je více tekutý než Ecover, který miluji. Také je bez vůně, což mi také zezačátku chybělo, že mi nevoní ruce, ale zvykla jsem si, protože důležitější pro mě je, že po mytí, mám ruce příjemné na dotek, že přípravek neobsahuje nic toxického, že mě pokožka nesvědí a hlavně přípravek nevysušuje pokožku rukou. Perfektně šetrný přípravek.

Přípravku stačí velmi malé množství, takže mi vydržel opravdu dlouho, abych si přípravek mohla skvěle otestovat. Se špínou na nádobí i v kuchyni si poradí a odstraňuje nečistoty, i když je to přípravek přírodní. 🙂

Složení:

Nad 30% aniontové povrchově aktivní látky. Méně než 5% neiontové povrchově aktivní látky, chlorid sodný, citrát sodný.

-Čistič na sklo a zrcadlo 500 ml

Přírodní prostředek ve spreji, který snadno vyčistí a vyleští okna, zrcadla. Při prvním mytí oken mě dost překvapil silný odér octu, který jsem nečekala. Nečekala jsem tak výrazný octový pach. Nemám nic proti octu, naopak, kde je ocet, jsem z výrobku nadšená, nejraději mám ale ocet čistý.

Okna umyje jak přípravek chemický, nevidím v tom žádný rozdíl, pouze ve složení.

Bez alkoholu a rozpouštědel.

Složení:

Méně než 5% kyselina octová, aniontové a neiontové povrchově aktivní látky, chlorid sodný, kyselina citrónová, citronová tráva.

-Gel na praní – bez vůně 1 l

Gel mě odradil prvním otevřením, těšila jsem se, že bude bez vůně, ale bohužel po otevření nádoby jsem litovala, že jsem si nevybrala jiný gel, protože zápach, který se rozlinul mi připomínal lepidlo. Ještě, že jsem si koupila aviváž levandulovou, která přebyla toto „lepidlo“.

Nicméně prací efekt je vynikající, pere úžasně i zaschlé skvrny. Prala jsem barevné, bílé i černé a všechno prádlo bylo vyprané. Přípravek jsem zkoušela i na ruční praní, žádný problém. Přípravek je vhodný opět pro citlivou pokožku i děti, takže skvělé. 🙂

Složení:

5-15% rostlinná draselná sůl z kokosu, etanol, neiontové povrchově aktivní látky. Méně než 5% aniontové povrchově aktivní látky, citrát sodný, amfoterní povrchově aktivní látky, kyselina citrónová.

-Aviváž s vůní levandule 1 l

Levanduli začínám mít ve velké oblibě, potkávám ji častěji a častěji. Vždy jsem ji ale nemusela. Myslím si, že se mi mění oblíbené vůně i chutě, takže teď momentálně mám moc ráda, když mě obklopuje levandule.

Co Vám budu povídat, na prádle voní nádherně a vůně z lahve je malinko jiná než po praní a to mě také potěšilo. Prádlo zjemní, stačí malé množství a opět je pro citlivou pokožku. Má vystačit na dvacet dávek, ale mě vydržela minimálně na třicet.

Složení:

Méně než 5% kationové povrchově aktivní látky, benzoát sodný, citrát sodný, emulgátor Laureth-7, levandule lékařská.

Doporučuji pro citlivou pokožku, veganům a všem, kterým záleží na svém zdraví a přírodě.

Zkuste to bez chemie ♥

S láskou napsala, Kristi ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *