Recenze: # 2 – Vegan nákup v Tescu

 

VEGAN ♥

Báječný, podzimní den přeji!

V dnešní článku mám pro Vás recenzi vegan výrobků koupených v Tescu, kde nakupuji nejen online. I v Tescu mám své oblíbence a pár Vám jich dnes ukážu. Tesco zná každý a předpokládám, že každý ví, že „Tescové“ výrobky jsou polské. Zmiňuji to proto, že mám malinko problém s polskými potravinami, abych to upřesnila. Nejsem zastánce polských potravin, co se týká jejich kvality. Proto se potravinám z Polska docela vyhýbám. Dnes v tomto nákupu mám jeden výrobek polský a vůbec z toho nemám dobrý pocit. Asi to přestanu kupovat, navíc mi zrovna tento kousek v jídelníčku vůbec nechybí, takže nevidím důvod, proč to kupovat znovu. 🙂

Zajímalo by mě, co si o tom myslíte, tak Vás prosím, napište mi do komentáře, Váš názor, děkuji.

-Well Well – sójová uzenina s příchutí salámu 100 g

Nikdy dříve jsem nebyla na salámy, teď si koupím tento asi jednou za rok a vždy u konzumace zjistím, že ho opravdu nechci jíst, takže toto je naposledy, co je v mém nákupu. Jinak chuťově si myslím, že se dá perfektně přirovnat k masovému salámu, už si to moc nepamatuji. Salám je křehký, dá se jemně rozlomit, což s klasickým salámem nejde. Navíc jak jsem psala výše, je Polský, takže další důvod, proč neee…

Neobsahuje konzervanty a GMO. Salám je nemastný, neslaný a připomíná mi levný Hodaň? Už nevím, jak se jmenoval. Navíc v něm není cítit sója, takže se nemusíte bát chuti sóji.

Složení:

voda, sójová bílkovina, řepkový olej, pšeničná bílkovina, kukuřičný škrob, jedlá sůl, koření.

-Alpro – bílý jogurt Natural 500 g

Čistý, vynikající jogurt do smoothie, směsi s ovocem, na palačinky s ovocem nebo s křupinkami. Mám ho moc ráda, pro jeho využití. Jogurt je 100 % rostlinný a bohatý na rostlinné bílkoviny. Má nízký obsah nasycených tuků. Je bezlaktózový a bezlepkový a je skvělý zdroj vápníku. Navíc obsahuje vitaminy B2, B12 a D, které potřebuje každý. Jogurt je jemný, hodně hustý jak to mám ráda, ale malinko tam cítím sóju, ale tady mi to vůbec nevadí.

Líbí se mi, že z Alpra jogurtů můžeme sloupnout papírový obal a zůstane plastový kelímek, který můžeme dále využít nebo alespoň třídit odpad.

Složení:

pitná voda, loupané sójové boby, cukr, vápník, stabilizátor, regulátory kyselosti (citronan sodný, kyselina citronová), aroma, mořská sůl, antioxidanty (extrakt s vysokým obsahem tokoferolů, askorbylpalmitát), jogurtové kultury (S. thermophilus, L. bulgaricus), vitaminy (B12, D).

Výrobce: Belgie

-Kalma – tatarka sójová 130 g

Tuto tatarku kupuji jen velmi málo, mnohem více mi totiž chutná sojanéza než tato tatarka. Vlastně jsem tatarku koupila, protože právě neměli sojanézu. Ale chuťově bych ji přirovnala ke klasické tatarce, jen je řidší. Tatarku nebo sojanézu používám hlavně do bramborového salátu, těstovinového salátu nebo jen tak k ďobáčkům. 🙂 Připravíte s ní i skvělý dresing.

Složení:
pitná voda, rostlinný olej, sója 29,3 %, maltodextrin, sterilované okurky (okurky nakladačky, pitná voda, kvasný ocet lihový, sůl, sladidlo sacharin, koření), hořčice (pitná voda, hořčičné semeno, kvasný ocet lihový, cukr, jedlá sůl, koření, přírodní barvivo kurkumin), kvasný ocet lihový (pitná voda, kvasný ocet lihový, estragonové aroma, přírodní barvivo karamel), vláknina inulin, modifikovaný bramborový škrob, stabilizátor, mořská sůl, sušená cibule, cukr, lecitin, vitamin C, vitamin E.

Výrobce: Česká republika

-Alpro – jogurt borůvka 150 g

A jsem zpět u vynikajícího Alpra, tentokrát jogurt, který občas kupuji pro dceru. Je to opravdová pecka, protože po otevření, Vás bouchne do nosu vůně pravých borůvek. Je hustý a plný borůvek. Dcera říká: „Je to dokonalý jogurt.“ 🙂

Je sladký tak akorát, je smetanový a vůbec necítíme sóju.

Složení:

Pitná voda, loupané sójové boby, cukr, borůvka, glukózo-fruktózový sirup, fosforečnan vápenatý, regulátory kyselosti (citronany sodné, kyselina citronová), stabilizátor, přírodní aroma, extrakt ibišku, extrakt z mrkve, mořská sůl, antioxidanty (extrakt s vysokým obsahem tokoferolu, estery mastných kyselin s kyselinou askorbovou), vitaminy (riboflavin (B2), B12, D2), jogurtové kultury (S. thermophilus, L. bulgaricus).

Výrobce: Belgie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *