Péče o vlasy se značkou Herbatint

 

VEGAN ♥

Vlasy si už roky barvím a stříhám sama, takže už je to pro mně taková rutina. Jen hledám barvu, kterou si zamiluji a už u ní zůstanu, protože střídání barev vlasům neprospívá. Produkty Herbatitnt jsem dostala k testování a já tímto moc moc děkuji za tuto možnost. ♥

Herbatint je italská značka, která od roku 1970 jako první začali vyrábět permanentní barvy na vlasy s výtažky z osmi bylin, jsou přírodnější alternativou barvení vlasů s dlouhotrvajícím efektem a jsou bez amoniaku (škodí vlasům i dýchacím cestám), resorcinolu (možnost kontaktní dermatitidy), parabenů (potenciálně nebezpečné a alergizující konzervanty), alkoholu a parfemace. Barvy jsou permanentní a to znamená, že mají schopnost 100 % krytí šedin. Jako jediné z permanentních barev jsou barvy Herbatint dermatologicky testovány na citlivou pokožku. Obsah peroxidu vodíku snížili na minimum (po namíchání barvy jsou to 3 %). Barvy jsou vhodné pro vegany a nejsou testovány na zvířatech.

Produkty koupíte například zde >>> Stibio.cz

-Barva na vlasy platinová blond 10N

Už roky používám ráda odstín barvy popelavá blond a tak jsem chtěla vyzkoušet platinovou blond, protože se mi barva na obalu velmi líbila a připomínala mi odstín, který si kupuji od jiné značky. Ale vybírejte odstín pečlivě, tato 10N ve skutečnosti na mých vlasech nechytla, jak je na krabičce, ale je tmavší a řekla bych do žluta. Nicméně čím více umytí vlasů, tím se barva více podobá barvě na krabičce. 🙂

V krabičce najdete dvě lahvičky tekutin, lahvička barvicího gelu 60 ml a lahvičku vyvíjecí emulze 60 ml, které mícháním houstnou a vznikne gel, který nanášíte na vlasy. Přesto je barva tekutější než jsou chemické, krémové a co se mi nejvíce líbí, že barva je bez zápachu. Z kůže jde krásně utřít, nezasychá jako chemická barva.

Lahvičky jsou s odměrkami, takže si barvy můžete různě namíchat, buď různé odstíny nebo jednu barvu použít až na dvě aplikace, záleží na délce vlasů.

Dále v krabičce najdete vzoreček šampónu a kondicionéru, které můžete po barvení použít a tak si vyzkoušíte účinky vzorečků po samotném barvení. Samozřejmě je přiložen i návod, kde máte přesný postup, jak barvit vlasy a rukavice, které můžete použít při barvení. Rukavice jsou obrovské a tak jsem použila své. 🙂 Samotné barvení je velmi snadné a tak to zvládne úplně každá.

Barvu jsem nechala působit čtyřicet minut, poté jsem barvu opláchla vodou, dokud nebyly vlasy čisté. (Během působení barvy jsem nezaznamenala žádnou nežádoucí reakci, kůže mě nijak nepálila ani neštípala.) Potom jsem si umyla vlasy přiloženým vzorečkem šampónu, který božsky voní, chci takový parfém! Těsně po umytí, vlasy na dotek byly více objemné, takové hrubší až suché. A nakonec jsem vmasírovala opět přiložený vzoreček kondicionéru, nechala jsem působit pět minut a zase opláchla. Díky kondicionéru nejsou hrubé, ale jsou opět měkké.

Po vysušení jsou vlasy nádherné a jdou lehce rozčesávat. Barva je oživená i po třetím, čtvrtém umytí, jako bych se právě obarvila.

Další velké plus je, že barva vydrží déle než chemická. Z toho jsem doslova nadšená, protože se nemusím barvit dříve než za šest týdnů.

Před ↓

Po ↓

Shrnutí:

-S výtažky z osmi bylin

-Dvě tekutiny, které po smíchání zhoustnou

-Rosolovitá konzistence barvy

-Barva nezapáchá jak chemická

-Dobře se s ní pracuje, i když je tekutější než moje dřívější barva

-Čtyřicet minut jsem nechala působit

-Barva vydrží déle než chemická

-Můžete využít až na dvě aplikace

-Namíchejte si různé odstíny barev

-Z kůže jde lehce odstranit

-Nejsou testovány na zvířatech

Certifikát vegan, cruelty free, gluten free

Péče o vlasy

Šampóny i kondicionéry jsou bez parabenů, SLS i silikonů a obsahují výtažek z organicky pěstované aloe very a moringy.

-Normalising Shampoo – šampón na barvené vlasy 260 ml

Šampón božsky voní, psala jsem to už výše, já vím, jenže vůně mě vážně uchvátila a opravdu bych ráda měla takový parfém. Pomocí malého množství šampónu si vlasy umyjeme, protože pění dobře, jen je zvláštní, že vlasy tak ztvrdnou, že s nimi nelze manipulovat.

Po použití kondicionéru jsou však vlasy opět vláčné, hebké a rozčesatelné, takže doporučuji si šampón pořídit rovnou i s kondicionérem, který ukazuji níže. Hlavně bych chtěla říct, že vlasy jsou po vysušení opravdu viditelně zdravé a hebké.

Shrnutí:

-Bez parabenů, SLS, silikonů

-Božsky voní

-Průhledná tekutina

-Pění dobře

-Stačí minimální množství

-Po šampónu mi vlasy ztvrdly a určitě bych je nerozčesala

-Royal Cream – kondicionér na barvené vlasy 260 ml

Jak už jsem psala, bez tohoto kondicionéru bych vlasy nerozčesala. Navíc Vám musím říct, že toto je první kondicionér, který pomáhá vlasy opravdu rozčesat a to ještě mokré. To totiž žádný kondicionér neumí. Nevím jak Vy, ale já nanesu kondicionér a prsty rozčesávám mokré vlasy a nechám chvíli působit, jenže si vždy vytrhám milion vlasů, protože kondicionéry nejsou kvalitní. Pouze u tohoto kondicionéru se to nestalo, krásně jsem si prsty vlasy rozčesala a nechala minutku působit.

Kondicionér na mně působí spíše jako mléčný balzám, který vlasy vyživuje pomocí vitamínu Omega 3, který se skládá ze tří esenciálních mastných kyselin a díky tomu, jsou vlasy zdravé. A ten lesk, wau, to jsem ještě neviděla. Když mi zasvítí sluníčko na vlasy, mám na hlavě doslova svatozář. 🙂


Shrnutí:

-Bez parabenů, SLS, silikonů

-Krásně voní

-Bílý a krémový

-Kondicionér je fajn a jdou vlasy rozčesat

-Luxusní lesk

Máte zkušenosti s těmito produkty? Napište mi, co se Vám na nich líbí/nelíbí?

S láskou, Kristi ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *