Milý deníčku: Rok 2017 byl…

 

Protože skončil rok, tak si trochu zabilancuji a zavzpomínám, tak jak to dělám každý rok, většinou už o vánočních svátcích.

Tento rok byl pro mě velmi, velmi náročný. A hlavně samá změna, přesto že změny vítám, tento rok jich bylo na můj vkus příliš.

A tak moc děkuji, že ten čas utíká rychle a rok je pryč. I když, v těchto náročných dobách se nejvíce učíme, každý se naučí to, co nejvíce v tu chvíli potřebuje, přesto jsem prožívala chvíle, kdy už jsem měla chuť se vším skončit. Jsem cílevědomá, a když mám cíl jdu si za ním, ale rok 2017 mi dal opravdu zabrat.

Nejlepší situace a události v roce 2017?

-Založila jsem blog www.zivotni-kouzlo.cz, ze kterého mám obrovskou radost, protože cítím, že jsem se našla. Našla jsem SEBE, svoji vášeň. Přesto, že mě baví spousta věcí, nejde se věnovat úplně všemu a musím si vybrat. Vybrala jsem si sdílení se světem svého života a tak svou maličkostí, chci přispět k lepšímu světu. Každý den se těším a nemohu dospat, jak se těším, že zasednu k počítači a budu dávat své myšlenky na „papír“. 🙂

-Odhodila jsem stydlivost a pocit ukrývání. Napsala jsem první článek na Ženy s.r.o. A ono to vyšlo :). Články se ženám líbí a to je pro mě krásná zpráva a zároveň výzva. Protože se psaním článků vlastně začínám, i když blog mám už několikátý, ale poprvé píšu blog lifestylový.

-Prodávám své výrobky ručně a s láskou vytvořené na Flér.cz

-Mám svůj profil na Podnikavá žena.

-Vytvořila jsem online obchůdek. Zájmů mám hodně, a tak mám obchůdek se svými výrobky www.tvorimslaskou.cz Tvořím s láskou není úspěšný projekt a proto končí. Přesto založení bylo nádherné a dalo mi spoustu ponaučení.

-Přispívám svými články na Agregátorblogu.cz

Největší lekce od života v roce 2017?

-Život v Praze mi dal asi nejvíce. Věděla jsem, že v Praze nechci bydlet, trápila se moje duše a strádala jsem tímto životem. Cítila jsem to každý, každičký den. Každý den jsem myslela jak to udělat, myslela jsem si, že si zvyknu. Zvyknu si na všechno, jsem přizpůsobivá, ale co je moc to je moc. Navíc zvyk není zrovna štěstí.

-Dostala jsem ránu největší, dozvěděla jsem se, že to, co miluji, je špatné. Že všechno, co mi bylo vtloukáno jako dobré, spíše báječné, je lež. Zbořil si mi SVĚT jako domeček z karet a já chtěla umřít. Těch letošních ran bylo na mě moc, a proto přišla další rána.

-5. měsíční návštěva lékařů, 3 noční jízdy sanitkou a spousta vyšetření od CT, EEG, Lumbální punkci a další, nepřineslo žádné výsledky, žádná diagnóza, co léčit? Přesto jsem měla opakované motání hlavy, protože jsem ztratila životní rovnováhu. Jako by se hádalo moje ego s duší. Ale které poslechnout? Jsem intuitivní a velmi se řídím svojí intuicí, ale byla jsem v náročné situaci a emoce zaslepily můj směr. Psychická vyčerpanost a oslabená imunita a nemoc je na světě.

-Stěhování k rodině, která mi nikdy není oporou, ani v těch nejtěžších chvílích mého života.

Ponaučení:

Z těchto lekcí vyplívá, že už budu naslouchat svému tělu a nebudu přehlížet, ani tlumit volání DUŠE.

Jednou jsem si chtěla nechat pomoci, ale ponaučení zní, NEDĚLEJ TO. Zvládneš to sama, tak jako celý život, už sis mohla zvyknout, že více dáváš než přijímáš. Chtěla jsem vážky rovnováhy srovnat a to se mi nepodařilo, a tak hledám jiný, nový způsob vyrovnání.

Co mi nejvíce pomohlo v roce 2017?

-Moje milovaná dcera, bez které bych to dávno vzdala.

-Knížka s názvem Mapa ke skutečnému bohatsví, Roger James Hamilton. Přišlo uvědomění, že cítím správně, že mám tvořit, že jsem Tvůrce, tak jak jsem si myslela. Od malička stále něco tvořím a vyrábím.

-Čtenáři nejen na blogu, krásné komentáře a důkaz, že nepíšu zbytečně.

-Uvědomění si své síly, a že bez zvednutí se, to nepůjde. Mám na výběr, buď to vzdám nebo ne.

Co jsem se naučila v roce 2017?

-V tomto roce jsem ještě více vděčná za maličkosti… Maličkosti, které občas považujeme za samozřejmost a zapomínáme, že tady nemusí být.

-Že se mám spoléhat na sebe, více si věřit a mít se ráda, i když udělám chybu.

-Že když udělám chybu, nebudu si nadávat, ale odpustím si a půjdu dál.

-Že časté stěhování není už pro mě.

-Že potřebuji svobodu, volnost.

Po čem jsem začala toužit v roce 2017?

-Po velké změně, i když přijde pomalu. Uvědomila jsem si, že hlavně v první polovině roku jsem žila jinak než jsem chtěla. Odbočila jsem ze své cesty, i když jsem měla jasný cíl i záměr. Konečně jsem našla svoji odbočku na křižovatce a nastoupila cestu svých snů.

-Čím dál více cítím volání přírody. Ve smyslu, že ještě více chci trávit čas o samotě. O samotě se sebou, s knížkou, v tichosti, v přírodě, na zahrádce, u jógy a tak podobně.

-S tím souvisí, že chci být více v klidu, třeba někde na samotě. Toužím po domečku, domečku někde v přírodě. Moc mi chybí zahrádka, péče o domek, pěstování ovoce a zeleniny.

-Po lásce, opravdové a navždy. Už chci zavřít dveře za osamocením všedních dnů, protože ve dvou se to lépe táhne. 🙂

-Uspět ve svém podnikání a udělat pro to všechno, co můžu.

Největší uvědomění v roce 2017

-Zdraví je pro mě nejcenější a je důležité se o sebe starat nejen zvnějšku, ale i zevnitř a hlavně o duši. Bez zdraví nemáme nic.

Kdo nezažil nepochopí.

-Morava je můj domov.

-Tentokrát si půjdu ještě silněji za svými sny a nepovolím dokud jich nedosáhnu. Nejsem moc trpělivá, ale sny mám velké, tedy alespoň podle mně.

-Bez strategie a plánu se neposunu dále ve svém podnikání.

-ROZHODNUTÍ se pro něco, je můj motor i moje palivo k dalším krokům, bez rozhodnutí mi to nefunguje ve všech oblastech mého života.

Můj největší úspěch v roce 2017?

-Přežila jsem.

-Nezačala jsem užívat antidepresiva.

-Rozhodla jsem se vzít svůj život opět do svých rukou a uzdravit se a uspět v podnikání.

Do čeho jsem se zamilovala v roce 2017? ♥

-Do psaní, psaní článků, recenzí a příběhů. Nemůžu spát a přeji si, aby bylo ráno, představuji si písmenka a slova, které napíšu do počítače, abyste si mohli číst moje řádky.

Stalo se, že jsem našla svoji VÁŠEŇ. Vášeň, která mě nabíjí a pohání kupředu. Jsem tak šťastná, jak už jsem dlouho nebyla. 🙂

K tomu patří můj blog, na který předávám svoji vášeň, miluji upravování blogu, a stále se snažím, aby se líbil Vám, mým báječným čtenářům.

Nebyl to rok snadný, ale jsem optimistka a VĚŘÍM, že mě to nejlepší teprve čeká.

Přeji nám všem do roku 2018 více klidu a míru ♥

S láskou napsala Kristi ♥

2 Comments

 1. Soňa
  Leden 6, 2018 / 2:58 pm

  S tím zdravím naprosto souhlasím, hlavně s tvrzením – Kdo nezažil, nepochopí. Přeji stále pevnější zdraví v roce 2018, spoustu času stráveného v přírodě a s dcerou. Mám Tvůj blog moc ráda.

  • Kristi ♡
   Leden 6, 2018 / 4:48 pm

   Soni, moc děkuji za Tvá slova 🙂 Jsem vděčná za takové čtenáře jako jsi Ty, děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *