Miluji čaje – Moje čajová kolekce

 

VEGAN ♥

Krásný, i když zamračený den!

Mám pro Vás mou čajovou kolekci, protože miluji čaj, jsem prostě čajová. 🙂 V loňském roce jsem Vám sepsala dva články a to, podzimní a zimní čajovou kolekci, tak mrkněte na recenze čajíků, pokud jste také čajovníci. 🙂

Tentokrát mám čaje z mé oblíbené drogerie a tou je Dm drogerie, takže všechny koupíte v obchůdku nebo v jejich e-shopu. E-shop využívám od té doby co existuje a jsem nesmírně ráda, že nemusím tahat těžké nákupy. Objednávky z e-shopu probíhají perfektně, mají rychlé dodání a super pevné krabice, které využiji dále a to na stěhování, takže dva v jednom. 🙂

Tak a teď jdeme na čajíky.

-Dm Bio – čaj bylinný na DOBRÉ RÁNO – citrónová tráva, verbena

Tento čajík není u nás doma novinkou, už jsem o něm psala v loňské recenzi. Je vynikající jako první čajík po probuzení, ale jen když nemám své oblíbené Caro. Díky obsahu citrónové trávy, čaj probudí a povzbudí, takže je skvělý po ránu nebo když potřebujete probudit během dne. Já čaj s citrónovou trávou piji i přes den, hlavně v práci.

Ještě obsahuje verbenu, meduňku, pomerančovou kúru a ibišek. Nádherně voní citrónem, pomerančem a meduňkou, která uklidňuje smysly.

-Dm Bio – čaj bylinný na DOBRÝ VEČER – meduňka, levandule & chmel

Tento čajík je pro mě novinka a musím se přiznat, že nebude můj oblíbený, šíleně „voní“ levandulí a chmelem a to není zrovna můj šálek čaje, který bych milovala. Ale chuťově na druhou stranu není tak úplně špatný a hlavně se mi nádherně po něm spalo. Kombinace meduňky, levandule a chmelu je přeci jenom ukliňující. Navíc čajík obsahuje heřmánek, šalvěj a lékořici, která v čaji není cítit. Nicméně tento čajík je u nás doma poprvé a naposledy, chtěla jsem ho vyzkoušet, ale znovu ho kupovat nebudu.

-Das gesunde Plus – čaj s fenyklem, anýzem a kmínem

Každý uhodne, na co používáme tento čaj, protože kombinace bylinek je jasná volba na nadýmání. Čaj pijeme průběžně cca jeden šálek denně nebo podle potřeby. Velmi se mi líbí, že čaj obsahuje pouze tyto tři bylinky a nic více. Chuťově je silnější, přece jenom jsou tam všechny silnější bylinky, takže pokud nemáte rádi silný čaj, tak Vám bude stačit například jen kmínový, samotný, který si můžete uvařit z kmínu, který máte v kuchyni a nebo jen z fenyklu. Čaj je fajn pít pravidelně, protože jinak nemá moc velké účinky. Doporučuje se pít tři až pět šálků denně, takže se nemusíte bát předávkování.

-Das gesunde Plus – čaj bylinný

Čajík není pro nás novinka, máme ho rády, pro jeho chuť, která je mírně štiplavá, díky zázvoru, který obsahuje. Dále tam cítím oblíbenou, citrónovou trávu, lístky kopřivy, zelený oves a přesličku. Máme páté balení a tak se stal naším oblíbencem. 🙂

-Dm Bio – čaj zelený, jasmínový

Čaj obsahuje pouze zelený jasmín, který jsem chtěla vyzkoušet. Příště bych ráda čistý jasmínový, protože tento je na mě příliš zelený. 🙂 Takže jsou dvě možnosti, jak si ho připravit. Pokud si ho necháte luhovat minutu až tři minuty, tak jako já, budete mít slabší čajík s jemnou chutí, ale pokud si ho necháte luhovat pět minut, bude čajík silnější. Voní nádherně pravým jasmínem, já tu vůni mám ráda.

-Dm Bio – čaj bylinný – citrónová tráva, meduňka

Toto je moje nejoblíbenější kombinace už roky. I když čajík obsahuje další bylinky, jako například mátu peprnou, listy ostružiníku, šípky, heřmánek, meduňku a listy jahodníku, přesto je v čaji nejvíce cítit citrón a tak je můj momentálně nej… čaj. A samozřejmě byl i první pryč, takže rychle do Dm a koupit alespoň tři balení, aby mi nechyběl. 🙂 Voní jemnou vůní citrónu a meduňky. Opět toto piji v práci na probuzení místo kávy, kterou už roky nepiji.

-Das gesunde Plus – čaj bylinný Active Power, ochucený zázvorem a citrónovou trávou

Novinka v našem čajovém světě, která je vynikající díky tomu, že obsahuje citrónovou trávu a zázvor. Už v názvu vidíte, že je pro aktivitu, a já ho opět piji hlavně v práci na udržení pozornosti.

Dále obsahuje zelený čaj, čaj maté, list eukalyptu, list máty, lékořice a další, například vitamíny B1, B2, B6, B12 a biotin. Čaj není určený pro děti. Chuťově je moc dobrý a nejvíce je cítit zázvor, takže v tomto období ideální.

-Das gesunde Plus – ovocný čaj s biotinem, ochucený granátovým jablkem a vanilkou

Opět novinka v naší kuchyni, kterou jsem si ihned oblíbila pro jeho chuť. Obsahuje granátové jablko, listy pomerančovníku, ibišek, biotin, květ růže a vanilkový lusk. Čaje s biotinem jsou vážně úžasné, nejen že si pochutnáte na skvělém čaji, ale ještě děláte něco i pro svou pleť, nehty a vlasy. 🙂 V čaji nejvíce cítím granátové jablko.

Jsem závislá na čaji, psala jsem už články a budu pokračovat, ale zatím byste mi mohly prosím napsat, jak to máte Vy? Jste milovníci čaje nebo kávy?

S láskou, Kristi ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *