Filmy: Famózní americký seriál – Můj přítel Monk

 

Věřím, že tento seriál není nutné přehnaně představovat, protože ho téměř všichni viděli… Nicméně se pokusím nastínit těm ostatním o čem seriál je, protože já tyto příběhy miluji.

Můj přítel Monk je americký seriál o případech soukromého detektiva Adriana Monka, trpícího psychickou poruchou a různými fobiemi. A naopak má velmi výjimečnou paměť a skvělou intuici, která ho nikdy nezklame.

Když se napíše toto, vždy mě napadne otázka, co si ten člověk prožil, že prožívá tyto stavy? A to je právě to, o čem vypráví seriál.

Adriana Monka potkala při práci detektiva smrt jeho ženy, kterou velmi miloval, a proto se zhroutil a nemohl pokračovat ve své práci detektiva. Není to tak jednoduché, jak to vypadá. Když člověk přijde o to nejdražší, nemusí to vážně zvládnout.

Jak už jsem psala, Adrian Monk se zhroutil a stav, ve kterém se zhoršila jeho nemoc, ho připravila o pozici policejního detektiva v oddělení vražd u San Franciské policie. Nakonec se tedy stal soukromým detektivem a řešil případ za případem a tím pomáhal policii, stal se jejich konzultantem, i když bez Monka by případ policie nevyřešila.

Adrian Monk má asistentku, ošetřovatelku Sharonu Flemingovou, která mu pomáhá s každodenním životem. Ale hlavně Sharonu baví napínavý život vedle Adriana Monka. Ve třetí sérii dojde k výměně asistentky, ale to mi vůbec nevadí, spíše naopak. Více sympatická a příjemná, je mi druhá asistentka Natalie Teegerová.

Co mě baví na seriálu nejvíce? Je to kombinace vážné situace v krimi vyšetřování, jeho intuice a paměť, dokáže vidět to, co ostatní nevidí a vtipné chvilky s Adrianem, například zoufalý úsměv, že už zase vyřešil případ a spoustu dalších.

Toto je můj neoblíbenější detektivní seriál, na který se dívám stále dokola, který má děj, hloubku, příběh o lásce, duši, intuici, a hlavně o životě. Mám pro pana Monka slabost a možná jsem si už zvykla, že tyto příběhy vidím téměř každý den.

Přeji krásný den nebo večer při sledování tohoto seriálu…

S láskou, Kristi ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *