Doporučuji zhlédnout film Pollyanna (2003)

 

Pro někoho přeslazený film a pro někoho jako jsem já, krásný příběh.

Pollyanna je britský televizní film z roku 2003 natočený na motivy stejnojmenného románu od Eleanor Hodgman Porterové. Vypráví o děvčátku Pollyanně, která přináší pozitivní změnu do života všech z městečka, kam se přestěhovala po smrti rodičů.

Děvče s čistým srdcem a pozitivním pohledem na život a chutí rozdávat radost těm, co na tenhle pocit už zapomněli, přijíždí do městečka a změní životy všech. Nastěhuje se ke své tetě Polly, která je, jako všichni v městečku mrzutá a náladová, avšak dívčin optimismus, díky kterému najde vždy ve všem světlou stránku, i teta Polly zkřehne a začne se usmívat na svět.

Tenhle příběh není ani tak pro děti jako o dětech. O jejich čisté duši a čistotě jejich úmyslů a myšlenek, které mi dospělí už dávno nemáme.

A když Pollyanna nečekaně čelí následkům nehody, která ji může poznamenat na celý život, jsou to právě lidé z okolí, kteří bez ohledu na své postavení i své problémy přicházejí alespoň ji pozdravit a nemohou uvěřit, že ta bytost, co rozzářila jejich životy, může pohasnout. Trápí se tím a hledají jakoukoliv pomoc této nádherné osůbce.

I teta Polly, co je Pollyana vážně zraněna, si konečně uvědomuje, jak moc svou neteř miluje.

Existuje verze filmu z roku 1960, kterou jsem neviděla, ale můžete na ni mrknout Vy.

Tento film jsem pojala jako zpestření a pohlazení po duši. Film, který mi vykouzlí úsměv na tváři. I když zároveň smutek, že dnešní svět je tak negativní a potřeboval by změnu.

Radost, úsměv a naději můžeme rozdávat každý den!

Krásný den, Kristi ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *