8 tipů, kam použít lahůdkové droždí

 

VEGAN ♥

Dnes Vám chci představit lahůdkové droždí. Nevíte, co je lahůdkové droždí? Já bych ho mohla přidávat do všeho, je to takové dochucovadlo a zahušťovadlo.

Lahůdkové droždí kupuji ve velkém, a tak mě mrzí, že nemají větší balení, jen 150 g a to je zbytečná spotřeba obalu, protože ho přidávám téměř do všech jídel. Chuť tohoto droždí si nepředstavujte jako chuť klasického droždí, protože je úplně jiná.

Má příjemnou sladkoslanou chuť a navíc obsahuje řadu prospěšných látek (vitamíny B, chrom a další.)

Lahůdkové droždí koupíte ve zdravé výživě, ale i v různých online obchůdcích, jako například www.prozdravi.cz kde jej kupuji nejčastěji. K dostání je klasické sušené lahůdkové droždí a druhá varianta sušeného droždí je se SLADEM. První chutná čistě po kvasnicích (jemně, lahodně), ale jeho vůně je sýrová, druhá je sladší. Já mám raději první variantu.

Kam použít lahůdkové droždí v kuchyni?

 1. Halušky s kysaným zelím
 2. Dochucení salátu
 3. Do omáčky
 4. Do guláše
 5. Do pomazánky
 6. Tofu alá vajíčko
 7. Do bramboráků
 8. Nasypat na chleba

Lahůdkové droždí váže na sebe vodu, takže umí pomoci ke smetanové konzistenci omáčkám, zahustí segedinský guláš (samozřejmě i jiný :)). Má hrubší konzistenci, nečekejte jemný prášek, ale nebojte ničemu to nevadí.

Lahůdkové droždí má opravdu všestranné využití a já ho používám ve své kuchyni téměř každý den. Jen si dávejte pozor, abyste množství droždí nepřehnali. Řídím se množstvím oběda, pokud je omáčka plný hrnec, droždím nešetřím, pokud mám pomazánku, dávám dvě lžíce droždí. Nejprve buďte opatrní a vyzkoušejte, jestli Vám vlastně v jídle chutná.

Takže s chutí do vaření ♥

Napište mi do komentářů, jestli droždí znáte a jak Vám chutná. Budu se těšit na komentáře. 🙂

S láskou napsala, Kristi ♥

4 Comments

 1. Soňa
  Březen 11, 2018 / 3:22 pm

  Já jsem si lahůdkové droždí úplně zamilovala 🙂 Už druhý měsíc se stravuju podle Dr. Budwig, která ho v některých svých receptech taky používá, do té doby jsem nevěděla, že něco takového existuje. Mám jak tohle od CountryLife, tak to se sladem od Provita, které mně pro změnu chutná víc 🙂

  • Kristi ♡
   Březen 11, 2018 / 4:09 pm

   Děkuji za komentář. 🙂
   Jsem ráda, že droždí miluješ tak jako já. 🙂

 2. Ivetka
  Květen 5, 2019 / 6:51 am

  Hnedka v pondělí ficim do zdravé výživy a kupuji!

  • Kristi ♡
   Květen 5, 2019 / 8:17 am

   Super, napište mi, jak Vám chutnalo a vonělo. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *